Férové příběhy
Živica Eko
Elearning

Aktuality

22/07/2010 Leták Fair Trade z prvej ruky vytlačený
Prečítajte si ho v čajovniach a kaviarňach, kde podávajú Fair Trade, alebo napíšte na bratislava@zivica.sk

31/05/2010 Raňajkujte Fair Trade a vyhrajte!
Viac info na www.fairtrade.sk

referaty
Meno:
Heslo:

Fair Trade z prvej ruky

 

Vitajte na stránke projektu zameranom na zvýšenie povedomia o Fair Trade – Spravodlivom obchode.

Je určená pedagogičkám a pedagógom základných, stredných a vysokých škôl, ktorí sa venujú globálnemu rozvojovému vzdelávaniu a zvlášť téme Spravodlivého obchodu.

Zároveň je však venovaná širšej verejnosti, spotrebiteľom a spotrebiteľkám, ktorí majú záujem o zlepšenie postavenia producentov a producentiek z rozvojových krajín a podporujú myšlienky alternatívneho spôsobu obchodovania, zmeny pravidiel svetového obchodu a ochrany životného prostredia.

Obe cieľové skupiny môžu na webovej stránke nájsť 25 úspešných príbehov Fair Trade fariem a komunít z Ázie, Afriky a Latinskej Ameriky. Prostredníctvom informácií a fotografií, ktoré zozbierali študentky a študenti slovenských škôl priamo "z prvej ruky" od výrobkýň a výrobcov sa dozviete, kde všade sa pestujú komodity ako káva, čaj, kakaové bôby alebo vyrábajú šperky pod záštitou Spravodlivého obchodu.

 

***

Leták Fair Trade z prvej ruky vytlačený!

Prečítajte si ho v čajovniach a kaviarňach, kde podávajú Fair Trade, alebo TU. Ak máte záujem o jeho zaslanie, napíšte na bratislava@zivica.sk.

 

***

EKO-MAPA - zelené miesta na dlani

Nájdite v Bratislave a okolí možnosti a služby, ktoré vám umožnia žiť viac v súlade s prírodou! Pre viac informácií choď na EKO-MAPU.

Ekomapu podporuje Bratislavský samosprávny kraj.